Зустріч була присвячена питанням взаємодії держави з локальними організаціями, які щодня працюють із найскладнішими викликами прифронтового регіону - евакуацією, підтримкою маломобільних людей, розміщенням постраждалих, соціальним супроводом, відновленням документів та доступом до державних послуг.
Під час обговорення учасники наголосили, що Херсонщина вже давно потребує не лише екстреного гуманітарного реагування, а й системних рішень. Йдеться про створення сталої моделі співпраці між державою, місцевими волонтерами, громадськими організаціями та міжнародними партнерами.
Також обговорювали ситуацію з людьми, які після підтоплення внаслідок руйнування Каховської ГЕС втратили документи. Через це частина постраждалих не може оформити статус ВПО, отримати соціальні виплати або бути офіційно влаштованою на догляд. Особливо складною ця проблема є для маломобільних людей, які перебувають у лікарнях або в «червоних зонах» і не можуть самостійно займатися відновленням документів.
Учасники також підняли тему перенавчання дорослих і підготовки фахівців, яких потребує регіон: соціальних працівників, доглядальників, водіїв, трактористів, працівників фізичної праці. Йшлося про те, що онлайн-курси не завжди відповідають реальним потребам прифронтових громад, де потрібні практичні навички та швидка підготовка людей до роботи.
«Ми зацікавлені у побудові діалогу з волонтерами, громадськими організаціями, які працюють безпосередньо «в полях». У вас є практичний досвід, розуміння реальних потреб людей. Давайте разом знаходити рішення, адаптовані до реальних умов», - зазначив Денис Улютін, Міністр соціальної політики, сім'ї та єдності України.
За підсумками зустрічі було окреслено кілька напрямів подальшої роботи: посилення координації між Міністерством і волонтерами, проведення тематичних онлайн-зустрічей для розбору конкретних кейсів, пошук рішень для розміщення маломобільних людей, підтримка локальних організацій у взаємодії з донорами та адаптація державних програм до потреб прифронтових громад.
Нагадаємо, нещодавно на базі Фонду «Об’єднання» також пройшла
зустріч представників ПРООН з громадським сектором Херсона.



