У Миролюбівці відбувся тренінг з пожежної безпеки для представників Білозерської та Станіславської громад

 


16 липня у селі Миролюбівка відбувся другий тренінг для представників і представниць Білозерської та Станіславської громад у межах проєкту «Зниження ризиків для життя і здоров’я населення через посилення спроможності до невідкладного реагування у прифронтових громадах Херсонської області».

Цього разу навчання було присвячене пожежній безпеці — темі, яка для прифронтових громад Херсонщини стає все більш актуальною через постійні обстріли, дронові атаки та ризик виникнення пожеж у житлових будинках, господарських спорудах і на відкритих територіях.

Участь у тренінгу взяли старости, голови ОСББ та квартальні з Білозерської та Станіславської громад. Саме ці люди часто першими реагують на надзвичайні ситуації у своїх населених пунктах, мікрорайонах, багатоквартирних будинках і приватному секторі: попереджають мешканців, допомагають організувати взаємодопомогу, передають важливу інформацію та координують базові дії на місцях.


Під час тренінгу, який проводили спеціалісти Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області, учасники та учасниці розбирали, як діяти у разі пожежі після обстрілу, як оцінити ситуацію без зайвого ризику для себе, коли можна намагатися загасити займання власними силами, а коли потрібно негайно відійти у безпечне місце та викликати рятувальників.

Окремо говорили про правила користування вогнегасниками, типові помилки під час гасіння пожеж, небезпеку задимлення, ризики повторних обстрілів, займання електроприладів, газового обладнання, сухої трави та господарських споруд. Учасникам також нагадали, що під час пожежі найперше завдання — не втратити час, попередити людей поруч і не наражати себе на додаткову небезпеку.

У прифронтових громадах пожежа після обстрілу може розвиватися дуже швидко, а рятувальники не завжди можуть оперативно дістатися місця події через безпекову ситуацію. Саме тому базові навички пожежної безпеки, розуміння принципів евакуації та вміння правильно використати вогнегасник можуть мати критичне значення для збереження життя і майна.

Це вже другий тренінг із серії трьох навчальних модулів. Перший тренінг, який відбувся 7 липня у Миролюбівці, був присвячений дроновій та мінній безпеці. Завершальним етапом курсу стане навчання з домедичної допомоги.


Після проходження повного курсу учасники та учасниці отримають безпекові набори, які надалі передадуть мешканцям домогосподарств і квартир у своїх громадах. До складу таких наборів входять порошковий вогнегасник ВП-5, аптечка з турнікетами, павербанк, світлодіодний ліхтарик, рятувальний свисток та інформаційні буклети.

Проєкт спрямований на те, щоб підтримати мешканців прифронтових громад не лише необхідними засобами реагування, а й практичними знаннями. У ситуації, коли небезпека може виникнути будь-якої миті, підготовлені представники громад стають важливою ланкою місцевої безпеки та взаємодопомоги.

Проєкт реалізує Херсонський обласний благодійний фонд «Об’єднання» у партнерстві з Данською радою у справах біженців (DRC) у межах Херсонського консорціуму з територіального розподілу ресурсів (ABA), який DRC реалізує разом з Acted та Nonviolent Peaceforce (NP) за підтримки Гуманітарного фонду для України (UHF). 


Ще новини