8 проєктів соціальної дії будуть підтримані у Вінницькій області в рамках обласного пітчингуЦього тижня у Вінницькій області завершився обласний пітчинг, який проводився Фондом "Об'єднання" за підтримки та у партнерстві з Британською Радою та за співфінансуванням Європейського Союзу в рамках проєкту "Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості (SC3)".

В рамках пітчингу було схвалено підтримати 8 проєктів соціальної дії активних громадян області

Сам обласний пітчинг складався з декількох етапів. Ще у лютому 2021 року серед мешканців Вінницької області було розпочато прийом ідей з фокусом на покращення життя громадян, розвитку співпраці з органами влади для вирішення проблемних питань та досягнення спільної мети. На першому етапі ми отримали 50 ідей проєктів.

Всі учасники, які подали свої ідеї, мали пройти онлайн курс "Є ідея? Втілюй! Проєктний дизайн для соціальних ініціатив", який розроблявся командою майстер-фасилітаторів Британської Ради, і покликаний надати базові знання з планування проєктів.

Активні громадяни, які пройшли теоретичний курс, були запрошені на 4-денний тренінг з доопрацювання їхніх ідей. Майстер-фасилітатори Британської Ради допомагали учасникам впродовж тренінгу покращити проєктні заявки, та надавали консультації з приводу планування всіх етапів проєкту.

Після доопрацювання проєктів, розпочалося тижневе громадське онлайн голосування за ініціативи на спеціальній платформі. Будь-хто міг ознайомитися із запропонованими ініціативами, і віддати свій голос за 3 ідеї.

Останнім етапом став сам пітчинг - презентації учасниками своїх ініціатив перед конкурсною комісією. На презентацію кожен учасник мав по 5 хвилин, впродовж яких необхідно було переконати членів конкурсної комісії, що їхній проєкт важливий для громади, що команда активістів має відповідний досвід та спроможність реалізації подібних ініціатив, і що запропоновані проєкти мають позитивний вплив на суспільство. 

На основі онлайн голосування і голосування членів конкурсної комісії, у Вінницькій області були визначені 8 переможців, які отримають фінансування. Кожен із проєктів додатково залучають ресурси і кошти від місцевої влади та громади.

Проєкти-переможці:

  • "Автомістечко для дошкільнят" у м. Вінниця. Загальний бюджет проєкту 51 920 грн, з них 35 000 грн - фінансування від Британської Ради. 
  • "ДІЛИ еко фест" у м. Вінниця. Загальний бюджет проєкту 502 240 грн, з них 34 940 грн -  фінансування від Британської Ради. 
  • "Єдність в різноманітті" у м. Вінниця. Загальний бюджет проєкту 42 256 грн, з них 34 415 грн - фінансування від Британської Ради. 
  • "Інклюзивна майстерня творчості" у м. Тульчин. Загальний бюджет проєкту 46 500 грн, з них 35 000 грн - фінансування від Британської Ради. 
  • "Молодь-громада-влада" у м. Вінниця. Загальний бюджет проєкту 27 778,90 грн, з них 20 508,90 грн - фінансування від Британської Ради. 
  • "Прокачай орієнтування" у м. Жмеринка. Загальний бюджет проєкту 63 800 грн, з них 35 000 грн - фінансування від Британської Ради. 
  • "Youth HUB 'Bratslove'/ Сила - у єдності та різноманітті" у смт Брацлав. Загальний бюджет проєкту 67 250 грн, з них 35 000 грн - фінансування від Британської Ради.
  • "Say NO plastic bags" у Яришівській ОТГ. Загальний бюджет проєкту 45 250 грн, з них 33 850 грн - фінансування від Британської Ради.
Таким чином, загальна сума фінансування всіх проєктів складає 846 994,90 грн, з яких Британська Рада фінансує 263 713,90, а 67% фінансування надають партнери та місцева влада у громадах.

Наступний обласний пітчинг, на який відкритий набір ідей, відбувається у Кіровоградській області.

Обласний пітчинг проводиться в рамках проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), покликаного забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні. Він співфінансується Британською Радою та Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.