Одним із останніх викликів стало повномасштабне вторгнення росії в Україну, і окупація Херсонської області, що змусило актив нашої організації евакуюватися на підконтрольну Україні територію. Звісно, забрати з собою всі документи за 10 років нашої роботи не було можливим. Багато наших документів було і є у хмарі, що полегшало роботу на новому місці. Але нові виклики поставили перед нами і нові задачі. Було прийнято рішення повністю відмовитися від будь-якого програмного забезпечення, яке прямо або опосередковано пов’язане з росією. І найголовнішим таким програмним забезпеченням є бухгалтерська програма 1С, якою наш фонд користується з самого початку заснування.
Нами було прийнято рішення перейти з російської 1С на українську програму для автоматизації бухобліку та фінансової звітності «Дебет Плюс». Розгорнувши програму у хмарі, ми тепер не залежимо від якогось одного комп’ютера чи лептопу, де встановлена програма. Більш того, ми підтримуємо український продукт, та продовжуємо власний курс на діджиталізацію та автоматизацію внутрішніх процесів організації. Програмний комплекс «Дебет Плюс» має експертний висновок про відповідність гарантіям технічного захисту інформації (ТЗІ), має підтримку з боку розробників і містить всі функції, необхідні для бухгалтерського супроводження українських неприбуткових організацій.
У цій короткій інструкції, ми спробували викласти основні кроки по підготовці та початку роботи з програмою Дебет Плюс, на прикладі нашої організації – Херсонського обласного благодійного фонду «Об’єднання».
Наш фінансовий менеджер Наталія Олійник простими словами розповідає де відбуваються основні налаштування програми, та як працювати з банківськими виписками, платіжними дорученнями, контрагентами, заробітною платою, обліком ТМЦ та іншими базовими речами.
Сподіваємося, що наш досвід переходу з 1С на український продукт «Дебет Плюс» буде вам корисним.