43 педагога та директора Чернівців пройшли навчання по використанню Єдиної системи відкритих бюджетів шкіл.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhmcby15Hh9BjGlRCXuUXjp6iRmCveZCgDQV4_6EmXEZZanGnlVQ198Uhc-VUVITzpyNM12Go9V3Et4o1_RFfr1YoknU1vS7AZORi5bmTOByn1dlgYDlRZBYSVLYXSgL7XxWaup1ySKCNM/s320/69092788_1432846473534587_6838307557002444800_n.jpg)
26 вересня у Чернівцях пройшло 2 семінари для всіх шкіл міста, де запроваджується система OpenSchool за підтримки Антикорупційної ініціатива ЄС в Україні.
Семінари пройшли дуже бурхливо. У директорів багато питань. Але не до системи, а до управління освіти: чому їм не надають автономії? Це питання лунало від всіх директорів. І такі питання дуже часто лунають по містах, де ми виступаємо - школи хочуть автономії, проте їм не дають, школи не знають до кінця скільки коштів залишається, фінансові питання відкриті.
А в деяких населених пунктах навпаки - школи не хочуть мати автономії, бо директори вважають, що це занадто велика відповідальність для них, і вони не хочу займатися фінансовими питаннями, але в той же час, вони не задоволені фінансовим становищем закладів.
Нагадаємо, що Меморандум про співпрацю у напрямку запровадження Системи OpenSchool з Чернівецьким управлінням освіти був підписаний ще рік тому, але фактично процес розпочався лише цього року.