![]() |
V Open Data Forum Херсон |
Цьогорічний форум був присвячений не тільки запровадженню технологій, що використовують відкриті дані, але й обговоренню інструментів електронної демократії, які вже працюють в Україні.
Завдання Open Data Forum – створити майданчик для отримання корисної практичної інформації у сфері відкритих даних та цифрових технологій, налагодженню контактів з інноваторами, та запровадженню цих нових технологій на локальному рівні.
Ми запрошуємо українських і міжнародних експертів, які презентують громаді Херсонщини які технології можна впровадити на місцях, щоб знизити рівень корупції, підвищити ефективність діяльності органів влади, покращити якість життя пересічних громадян, поліпшити бізнес середовище.
![]() |
Спілкування під час Форуму у Херсоні |
Наше мета – створити умови для партнерства та запровадження технологій.
Кожен учасник нашого Форуму – може вільно поставити питання спікерам, поспілкуватися особисто під час перерви, і спланувати спільні дії по цифровій трансформації свого населеного пункту, ОТГ чи всієї області.
Чи всі користуються цією можливістю, чи ні – це питання вже до учасників.
![]() |
Учасники V OPEN DATA FORUM у Херсоні |
Цього року на V Open Data Forum у Херсоні виступали такі експерти:
- Олександра Піденко, Національний модератор єдиної платформи електронної демократії EDEM, працює в швейцарсько-українській програмі «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що реалізується Фондом Східна Європа у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України. Олександра презентувала працюючі інструменти е-демократії в Україні.
- Наталія Чорногуб, Експертка з комплаєнсу й GR-менеджерка YouControl розповідала про важливість моніторингу контрагентів та інструменти аналізу, як важливий елемент прозорого бізнес-середовища.
- Катерина Борисенко, Product Owner SocialBoost, фахівець з впровадження ІТ-сервісів для ОМС, презентувала практичні кейси використання громадами (ОТГ) сучасних цифрових рішень на прикладі веб-платформи DOSVIT. У Херсонській області Музиківська ОТГ вже використовує цей інструмент для презентації своєї громади в Інтернеті.
- Іван Буланкін, Керівник відділу Електронна охорона здоров’я Департаменту охорони здоров'я Херсонської ОДА розповів про перебіг медичної реформи у Херсонській області, а також про сучасні електронні сервіси та цифрові інструменти, які використовуються у первинній медицині.
- Оксана Потапенко, Менеджер з розвитку бізнесу, з компанії AuxBridge (Ізраїль), розповіла як створювати цифрову екосистему міста при обмеженому бюджеті та презентувала Ізроїльську розробку, систему, яка дозволяє запроваджувати Smart City.
- Дмитро Сергєєв, CEO OpenDataLab – Ukraine, розповів як чат-боти допомагають економити кошти та покращувати життя людей на прикладах розроблених ними чат-ботах, які запроваджуються в Україні: сіті-бот Назар та мед-бот Марта.
- Юрій Антощук та Андрій Жнивін, засновники OpenSchool, презентували оновлену версію Єдиної системи відкритих бюджетів шкіл, яка буде запущена вже цього року, а також додаткові інструменти взаємодії батьків, освітян: OpenSchool Bot та громадський рейтинг шкіл Чернігова через інфраструктурну мапу.
![]() |
Панельна дискусія на V Open Data Forum Херсон |
На Форумі ми також провели панельну дискусію на тему «Е-рішення для Херсонської області: відкритість та діджиталізація» за участю радника з діджиталізації голови ОДА Андрієм Богдановичем, радника херсонського міського голови Артура Мадатяна, експерта з побудови Smart City, директора компанії FDI Миколи Козлова та директора КП «Центр електронного самоврядування» Херсонської обласної ради Наталії Пасенко. На панелі обговорювали куди рухається Херсонщина у цифровому світі, які сервіси запроваджуються, і що необхідно зробити, щоб покращити життя людей за допомогою цифрових технологій, а також, говорили, чи готові люди до цифрової трансформації.
V Open Data Forum традиційно проходив у Херсонській міській раді. Організатори: Фонд «Об’єднання» та Центр досліджень суспільства. Висловлюємо також подяку Молодіжній раді при херсонському міському голові за волонтерську підтримку заходу.