У 4 громадах Херсонщини розпочався процес формування профілів з громадської безпеки та соціальної згуртованості
![]() |
Тренінг для робочих груп з громадської безпеки у Генічеську |
11-13 червня 2021 у м. Генічеськ пройшов перший тренінг з профілювання "Інструменти партисипативного дослідження громадської безпеки та соціальної згуртованості" для робочих груп з громадської безпеки та соціальної згуртованості Чаплинської, Новотроїцької, Присиваської та Генічеської ТГ Херсонської області.
Завданнями тренінгу були:
- Пояснити учасникам, чому дослідження за участі громади є важливими.
- Продемонструвати успішні практики профілювання в Україні.
- Надати методи дослідження громадської думки та такі інструменти, як проведення фокус-груп, масових опитувань, offline та online картування громади.
- Розробити власні програми дослідження щодо стану громадської безпеки і соціальної згуртованості у своїх місцевих громадах, включно з гайдом фокус груп, анкетою і вибіркою масового дослідження, онлайн анкетою для картування громади.
- Мотивувати учасників у проведенні спланованого дослідження у їх місцевих громадах як складової частини профілю громади.
Раніше у вищевказаних громадах були сформовані робочі групи з громадської безпеки та соціальної згуртованості для пошуку спільних скоординованих рішень зі створення безпечного середовища у громадах. Групи функціонують як діалогові платформи, уповноважені громадою спільно визначати потреби, проблеми і ресурси, а також шукати ефективні відповіді на проблеми громадської безпеки. До складу робочих груп увійшли активні мешканці і мешканки громад, лідери та лідерки громадських організацій, представниці та представники органів місцевої влади та самоуправління, соціальних служб, організацій, що надають безпекові послуги.
![]() |
Опанування методу картування під час тренінг для робочих груп з громадської безпеки у Генічеську |
Для комплексного дослідження та аналізу ситуації з громадської безпеки та соціальної згуртованості у населених пунктах 4 громад Херсонщини, розпочався процес формування аналітичних профілів, куди увійдуть соціально-демографічні дані кожної з громад, дані по соціальній, громадській, безпековій, економічній сферах, інформаційній безпеці. Будуть зібрані та структуровані основні програмні документи місцевого рівня та досвід співпраці з організаціями та фондами національного і міжнародного рівнів за останні 2-3 роки у сфері громадської безпеки та соціальної згуртованості, визначені основні зацікавлені сторони у процесі мобілізації громади.
Крім того, до профілів увійде великий блок результатів соціологічного дослідження щодо проблем і перспектив розвитку громад. Буде визначений список пріоритетних проблем у сфері громадської безпеки та соціальної згуртованості, названих місцевими жителями під час інтерв’ю, фокус-груп, опитування та іншого спілкування у процесі збору даних. Буде організоване соціальне картування у громадах, завдяки якому на онлайн картах будуть позначені небезпечні місця у населених пунктах вищевказаних громад, інфраструктура «безпекових» об’єктів у широкому значенні цього слова, будуть створені карти проблем і ресурсів громадської безпеки, а також описані можливі та бажані ініціативи.
Профіль громади - це документ, створений за участі громади, який відображає погляд на спільноту зсередини. Ці створені профілі в подальшому дозволять підготувати плани громадської безпеки з метою реагування на потреби та виклики, які стоять перед жителями громад у вирішенні актуальних питань щодо розбудови миру, соціальної згуртованості та громадської безпеки, в тому числі шляхом залучення вразливих груп населення до процесів прийняття рішень на місцевому рівні.
Розроблені профілі громад також дозволять залучити міжнародне фінансування, зокрема від Програми ООН з відновлення та розбудови миру, на реалізацію проєктів у сфері громадської безпеки та соціальної згуртованості.
Проведення тренінгів, створення профілів та підтримка мережі робочих груп з громадської безпеки та соціальної згуртованості у Чаплинській, Новотроїцькій, Присиваській та Генічеській ТГ Херсонської області відбувається Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання» в рамках проєкту «Узбережжя Азовського моря: громадська безпека та соціальна згуртованість в умовах змін» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС).
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.