8 проєктів соціальної дії будуть підтримані у Кіровоградській області в рамках обласного пітчингу

 
Минулого тижня у Кіровоградській області завершився обласний пітчинг, який проводився Фондом "Об'єднання" за підтримки та у партнерстві з Британською Радою та за співфінансуванням Європейського Союзу в рамках проєкту "Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості (SC3)".

В рамках пітчингу було схвалено підтримати 8 проєктів соціальної дії активних громадян області

Сам обласний пітчинг складався з декількох етапів. Ще у квітні 2021 року серед мешканців Кіровоградської області було розпочато прийом ідей з фокусом на покращення життя громадян, розвитку співпраці з органами влади для вирішення проблемних питань та досягнення спільної мети. На першому етапі ми отримали 52 ідеї проєктів.

Всі учасники, які подали свої ідеї, мали пройти онлайн курс "Є ідея? Втілюй! Проєктний дизайн для соціальних ініціатив", який розроблявся командою майстер-фасилітаторів Британської Ради, і покликаний надати базові знання з планування проєктів.

Активні громадяни, які пройшли теоретичний курс, були запрошені на 4-денний тренінг з доопрацювання їхніх ідей. Майстер-фасилітатори Британської Ради допомагали учасникам впродовж тренінгу покращити проєктні заявки, та надавали консультації з приводу планування всіх етапів проєкту.

Після доопрацювання проєктів, розпочалося тижневе громадське онлайн голосування за ініціативи на спеціальній платформі. Будь-хто міг ознайомитися із запропонованими ініціативами, і віддати свій голос за 3 ідеї.

Останнім етапом став сам пітчинг - презентації учасниками своїх ініціатив перед конкурсною комісією. На презентацію кожен учасник мав по 5 хвилин, впродовж яких необхідно було переконати членів конкурсної комісії, що їхній проєкт важливий для громади, що команда активістів має відповідний досвід та спроможність реалізації подібних ініціатив, і що запропоновані проєкти мають позитивний вплив на суспільство. 

На основі онлайн голосування і голосування членів конкурсної комісії, у Кіровоградській області були визначені 8 переможців, які отримають фінансування. Кожен із проєктів додатково залучає ресурси і кошти від місцевої влади та громади.

Проєкти-переможці:

  • "Сортуємо заради майбутнього" у Гурівській ТГ. Загальний бюджет проєкту 98 820 грн, з них 33 320 грн - фінансування від Британської Ради. 
  • "Креативне подвір'я 'Територія творчості на Каштановій'" у смт Петрове. Загальний бюджет проєкту 48 900 грн, з них 35 000 грн -  фінансування від Британської Ради. 
  • "Зелений театр 'Культурний острів громади"" у с. Цибулеве. Загальний бюджет проєкту 47 500 грн, з них 35 000 грн - фінансування від Британської Ради. 
  • "Промінчики, що рятують" у Знам'янській міській ТГ. Загальний бюджет проєкту 42 220 грн, з них 34 720 грн - фінансування від Британської Ради. 
  • "Облаштування відкритого громадського простору 'На клумбі'" у смт Нове. Загальний бюджет проєкту 43 859,40 грн, з них 31 609,40 грн - фінансування від Британської Ради. 
  • "Сучасний майданчик для розвитку пляжного волейболу" у с. Успенка. Загальний бюджет проєкту 54 100 грн, з них 34 900 грн - фінансування від Британської Ради. 
  • "Створення публічного простору 'Ми - разом'" у м.Новоукраїнка. Загальний бюджет проєкту 119 900 грн, з них 34 800 грн - фінансування від Британської Ради.
  • "Креативний культурний арт-простір 'Поетична Знам'янка'" у Знам'янській міській ТГ. Загальний бюджет проєкту 51 315 грн, з них 34 815 грн - фінансування від Британської Ради.
Таким чином, загальна сума фінансування всіх проєктів складає 506 614,40 грн, з яких Британська Рада фінансує 274 164,40, а 46% фінансування надають партнери та місцева влада у громадах.

Наступний конкурс проєктів буде оголошено у кінці липня. Слідкуйте за нашими анонсами! 

Обласний пітчинг проводиться в рамках проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), покликаного забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні. Він співфінансується Британською Радою та Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.