8 проєктів соціальної дії будуть підтримані в Житомирській області в рамках обласного пітчингу

 

4 серпня в Житомирській області завершився обласний пітчинг, який проводився Фондом "Об'єднання" за підтримки та у партнерстві з Британською Радою та за співфінансуванням Європейського Союзу в рамках проєкту "Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості (SC3)".

В рамках пітчингу було схвалено підтримати 8 проєктів соціальної дії активних громадян області

Сам обласний пітчинг складався з декількох етапів. Ще у травні 2021 року серед мешканців Житомирської області було розпочато прийом ідей з фокусом на покращення життя громадян, розвитку співпраці з органами влади для вирішення проблемних питань та досягнення спільної мети. На першому етапі ми отримали 81 ідею проєктів.

Всі учасники, які подали свої ідеї, мали пройти онлайн курс "Є ідея? Втілюй! Проєктний дизайн для соціальних ініціатив", який розроблявся командою майстер-фасилітаторів Британської Ради, і покликаний надати базові знання з планування проєктів.

Активні громадяни, які пройшли теоретичний курс, були запрошені на 4-денний тренінг з доопрацювання їхніх ідей. Майстер-фасилітатори Британської Ради допомагали учасникам впродовж тренінгу покращити проєктні заявки, та надавали консультації з приводу планування всіх етапів проєкту.

Після доопрацювання проєктів, розпочалося тижневе громадське онлайн голосування за ініціативи на спеціальній платформі. Будь-хто міг ознайомитися із запропонованими ініціативами, і віддати свій голос за 3 ідеї.

Останнім етапом став сам пітчинг - презентації учасниками своїх ініціатив перед конкурсною комісією. На презентацію кожен учасник мав по 5 хвилин, впродовж яких необхідно було переконати членів конкурсної комісії, що їхній проєкт важливий для громади, що команда активістів має відповідний досвід та спроможність реалізації подібних ініціатив, і що запропоновані проєкти мають позитивний вплив на суспільство. 

На основі онлайн голосування і голосування членів конкурсної комісії, в Житомирській області були визначені 8 переможців, які отримають фінансування. Кожен із проєктів додатково залучає ресурси і кошти від місцевої влади та громади.

Проєкти-переможці:

  • «Тренажерний простір під відкритим небом», смт Гришківці. Загальний бюджет проєкту 45 500 грн, з них 35 000 грн — фінансування від Британської Ради. 
  • «Цифровий дендрологічний гід Житомира», м. Житомир. Загальний бюджет проєкту 47 200 грн, з них 35 000 грн —  фінансування від Британської Ради. 
  • «Еко-проєкт „Вирости рослини для свого села“», с.Слободище. Загальний бюджет проєкту 29 005 грн, з них 21 805 грн — фінансування від Британської Ради. 
  • «Фізична реабілітація в інклюзивно-ресурсному центрі», смт Любар. Загальний бюджет проєкту 45 500 грн, з них 35 000 грн — фінансування від Британської Ради. 
  • «Місто-Сад», м.Коростишів. Загальний бюджет проєкту 46 000,50 грн, з них 35 000 грн — фінансування від Британської Ради. 
  • «Екологічний простір „Веселі олені“», с.Різня. Загальний бюджет проєкту 47 200 грн, з них 35 000 грн — фінансування від Британської Ради. 
  • «Веслуймо разом!», м.Коростишів. Загальний бюджет проєкту 64 290 грн, з них 35 000 грн — фінансування від Британської Ради.
  • «Творимо казку разом», м.Малин. Загальний бюджет проєкту 34 807 грн, з них 27 807 грн — фінансування від Британської Ради.
Таким чином, загальна сума фінансування всіх проєктів складає 359 502,50 грн, з яких Британська Рада фінансує 259 612 грн, а 28% фінансування надають партнери та місцева влада у громадах.

Наступний конкурс проєктів - для Миколаївської області вже опублікован!  

Обласний пітчинг проводиться в рамках проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), покликаного забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні. Він співфінансується Британською Радою та Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.