Департамент розвитку територій Херсонської ОДА уклав 19 червня 2025 року новий договір із ТОВ «Нові теплотехнології» на будівництво амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Вартість — 15,3 мільйона гривень. Роботи мають бути завершені до кінця 2026 року.
Це вже другий етап будівництва того ж об’єкта — на першому, який стартував ще у грудні 2023-го, компанія за 16,2 мільйона гривень мала демонтувати стару будівлю й виконати початкові роботи. Обидва тендери пройшли без альтернатив — єдиним учасником і переможцем стало ТОВ «Нові теплотехнології».
Новий медичний заклад має забезпечити якісні умови для медичного персоналу та доступну допомогу мешканцям громади. Згідно з проєктом, одноповерхова будівля матиме усі необхідні інженерні комунікації, кабінети для лікарів, процедурну, зону вакцинації та комфортну зону очікування. Окремо передбачено встановлення сонячних панелей та систему збору дощової води.
Як повідомляє Центр журналістських розслідувань, попри старт будівництва ще у 2023 році, до кінця 2024-го об’єкт завершений не був, а тепер — розпочато новий етап ще на 15,3 млн грн. Таким чином, вартість зросла більш ніж удвічі, а реальні строки будівництва — відтерміновані.
Крім того, раніше — у квітні 2025 року — на Prozorro вже оголошували тендер на це саме будівництво, однак з аукціону переможець був усунутий, а результати скасовані. Це вже не перша спроба добудувати об’єкт, і кожен наступний тендер стає дорожчим. При цьому конкуренція на торгах була або мінімальною, або взагалі відсутня.
Загальна вартість проекту становить 33,5 мільйона гривень, з яких 21,3 мільйона — це кошти, погоджені Європейським інвестиційним банком.
Підрядник з історією
З системи YouControl відомо, що ТОВ «Нові теплотехнології» на ринку публічних закупівель з 2016 року. За цей час компанія встигла освоїти понад 500 млн гривень бюджетних коштів. Із початку повномасштабного вторгнення — майже 311 мільйонів. Левову частку — понад 129 мільйонів державних коштів компанія отримала саме на відбудові деокупованої частини Херсонщини.
Зареєстроване підприємство в Запоріжжі, до 9 червня 2010 року місцем реєстрації зазначається Маріуполь. Статутний капітал складає 36 тисяч гривень. У власності компанії лише дві машини DACIA LOGAN. Це потенційно може свідчити про обмежені виробничі потужності фірми. Директор і бенефіціар компанії Максим Лобинцев, мешканець м.Маріуполь.
Він власник ще двох компаній - ТОВ "НПФ ЮНІТ" та "СЕРВІС КОМФОРТ", які продовжують бути зареєстрованими на тимчасово окупованій території в м.Маріуполь.
ТОВ «Нові теплотехнології» фігурує у кримінальному провадженні про можливе привласнення бюджетних коштів. Ще у 2021 році до прокуратури надійшла заява щодо порушень при ремонті Маріупольської міської лікарні. Через війну матеріали справи опинились на тимчасово непідконтрольній Україні території, що унеможливило слідство. Вже у 2024 році суд дозволив поновити справу на основі збережених документів.
Антикорупційна платформа “Антикорупційний вимір” зазначає, що у справі йдеться про підозри щодо підробки актів виконаних робіт на суми понад 8 мільйонів гривень. Більшість фіктивних договорів були укладені з підприємствами, підконтрольними тому ж бенефіціару — Лобинцеву.
Крім цього, у березні 2025 року Антимонопольний комітет визнав «Нові теплотехнології» порушником законодавства про захист економічної конкуренції — компанію оштрафували за участь у спотворенні результатів торгів. Рішення №70/58-р/к ухвалила адміністративна колегія Східного міжобласного територіального відділення АМКУ.
В електронній системі Prozorro оприлюднено повідомлення про початок моніторингу закупівлі будівництва амбулаторії, який проводить Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області. Підставою для моніторингу стало виявлення органом державного фінансового контролю ознак порушень законодавства у сфері публічних закупівель, зафіксованих у документації цієї процедури. Офіційне рішення про початок моніторингу прийнято 25 червня 2025 року наказом №60-з Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області. Моніторинг охоплює всі етапи закупівельного процесу — укладання та виконання договорів, а також скасування торгів — і здійснюється відділом контролю у сфері закупівель цього управління.
Висновок
Моніторинг закупівлі на будівництво амбулаторії у селі Давидів Брід на Херсонщині виявив, що ключові контракти отримала компанія з сумнівною репутацією, яка фігурує у кримінальних провадженнях, має історію участі в антиконкурентних змовах та невиконаних зобов’язань. Відсутність реальної конкуренції на обох тендерах, наявність пов’язаних компаній на окупованих територіях, а також обмежена публічна інформація щодо вартості робіт і загальної динаміки реалізації проєкту створюють ризики для ефективного використання як бюджетних, так і міжнародних коштів.
Водночас слід відзначити, що 25 червня 2025 року Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області офіційно розпочало моніторинг процедур закупівлі (наказ №60-з). Це свідчить про наявність офіційного державного контролю за дотриманням законодавства в цьому проекті.
Це ще раз підкреслює необхідність належної прозорості у реалізації проекту — зокрема, зрозумілих пояснень змін та системного інформування про хід і стан виконання робіт у межах чинних безпекових обмежень.
Матеріал був опублікований завдяки підтримці чеської неурядової організації NESEHNUTI в рамках Програми трансформаційного співробітництва Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.