8 проєктів соціальної дії будуть підтримані в Миколаївській області в рамках обласного пітчингу


6 жовтня в Миколаївській області завершився обласний пітчинг, який проводився Фондом "Об'єднання" за підтримки та у партнерстві з Британською Радою та за співфінансуванням Європейського Союзу в рамках проєкту "Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості (SC3)".

В рамках пітчингу було схвалено підтримати 8 проєктів соціальної дії активних громадян області

Сам обласний пітчинг складався з декількох етапів. Ще у серпні 2021 року серед мешканців Миколаївської області було розпочато прийом ідей з фокусом на покращення життя громадян, розвитку співпраці з органами влади для вирішення проблемних питань та досягнення спільної мети. На першому етапі ми отримали 53 ідеї проєктів.

Всі учасники, які подали свої ідеї, мали пройти онлайн курс "Є ідея? Втілюй! Проєктний дизайн для соціальних ініціатив", який розроблявся командою майстер-фасилітаторів Британської Ради, і покликаний надати базові знання з планування проєктів.

Активні громадяни, які пройшли теоретичний курс, були запрошені на 4-денний тренінг з доопрацювання їхніх ідей. Майстер-фасилітатори Британської Ради допомагали учасникам впродовж тренінгу покращити проєктні заявки, та надавали консультації з приводу планування всіх етапів проєкту.

Після доопрацювання проєктів, розпочалося тижневе громадське онлайн голосування за ініціативи на спеціальній платформі. Будь-хто міг ознайомитися із запропонованими ініціативами, і віддати свій голос за 3 ідеї.

Останнім етапом став сам пітчинг - презентації учасниками своїх ініціатив перед конкурсною комісією. На презентацію кожен учасник мав по 5 хвилин, впродовж яких необхідно було переконати членів конкурсної комісії, що їхній проєкт важливий для громади, що команда активістів має відповідний досвід та спроможність реалізації подібних ініціатив, і що запропоновані проєкти мають позитивний вплив на суспільство. 

На основі онлайн голосування і голосування членів конкурсної комісії, в Миколаївській області були визначені 8 переможців, які отримають фінансування. Кожен із проєктів додатково залучає ресурси і кошти від місцевої влади та громади.

Проєкти-переможці:

  • «Сучасний шкільний простір», с. Новопетрівське. Загальний бюджет проєкту 89 500 грн, з них 34 300 грн — фінансування від Британської Ради. 
  • «Smile подвір'я школи», м. Снігурівка. Загальний бюджет проєкту 51 050 грн, з них 35 000 грн —  фінансування від Британської Ради. 
  • «Сортуванню сміття у гімназії бути!», м. Снігурівка. Загальний бюджет проєкту 46 149 грн, з них 34 899 грн — фінансування від Британської Ради. 
  • «Стартуй! Сортуй!», м. Миколаїв. Загальний бюджет проєкту 93 850 грн, з них 35 000 грн — фінансування від Британської Ради. 
  • «Створення креативного простору для культурного дозвілля громади», м. Нова Одеса. Загальний бюджет проєкту 34 900 грн, з них 24 900 грн — фінансування від Британської Ради. 
  • «Курси домедичної допомоги SAMPLE», м. Миколаїв. Загальний бюджет проєкту 63 500 грн, з них 35 000 грн — фінансування від Британської Ради. 
  • «Каштанова бібліотека – простір подій, зустрічей, натхнення», с. Єланець. Загальний бюджет проєкту 47 360 грн, з них 35 000 грн — фінансування від Британської Ради.
  • «KROPevening: квартирник по-миколаївськи», м. Миколаїв. Загальний бюджет проєкту 44 050 грн, з них 35 000 грн — фінансування від Британської Ради.
Таким чином, загальна сума фінансування всіх проєктів складає 470 359 грн, з яких Британська Рада фінансує 269 099 грн, а 43% фінансування надають партнери та місцева влада у громадах.

Наступний конкурс проєктів - для Дніпропетровської області, опублікований тут!  

Обласний пітчинг проводиться в рамках проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), покликаного забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні. Він співфінансується Британською Радою та Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.